19 Nisan 2018 Perşembe

 
26 ºC
PARÇALI
BULUTLU
Anasayfa English

  
 

 
 
ARADA
Yönetmen : Mu Tunç
Oyuncular : Burak Deniz,Büşra Develi,Eriş Akman,Deniz Celiloğlu,Selim​ ​Bayraktar,Ceren​ ​Moray,Seda​ ​Akman,Cem​ ​Başeksioğlu
Mu Tunç’un yönettiği ve Burak Deniz, Büşra Develi, Eriş Akman ile Deniz Celiloğlu’nun oynadığı Arada, 13 Nisan 2018′de CGV Mars Dağıtım dağıtımıyla Rue de Pera Films tarafından vizyona çıkarılıyor.
Ozan, doksanlar İstanbul’unda genç bir punk’tır. Kaliforniya’da albüm çıkarmayı hayal eder. Ozan, eski bir şarkıcı olan babası Altan ile geleceği hakkında ateşli bir tartışmaya girer. Ozan evini terk eder. Kaset dükkanı sahibi arkadaşı Deniz, Ozan’a ertesi sabah Kaliforniya’ya giden bir gemi bileti hakkında bir ipucu verir. Ozan ve kız arkadaşı Lara, ev partilerinden, çılgın rave partisine, Nargile Bar’dan birçok yere kadar tüm şehirde bileti ararlar.
detaylı bilgi...
EĞRETİ GELİN LADİK
Yönetmen : Deniz Güvenç, Zaim Güvenç
Oyuncular : Yeşil Salkım,Sevinç Meşe,İlkay Kayku,Deniz Güvenç,Zaim Güvenç,Özgür Bacaksız,Merve Aslan,İlkay Kayku
Deniz Güvenç ile Zaim Güvenç’in yönettiği ve Yeşil Salkım, Sevinç Meşe, İlkay Kayku ile Deniz Güvenç’in oynadığı Eğreti Gelin: Ladik, 13 Nisan 2018’de MC Film dağıtımıyla Film Tayfası – Sinemedya Yapım tarafından vizyona çıkarılıyor.
Kostak Emine, Eğreti Gelin olarak yaşadığı için çevre tarafından dışlanır. 40’lı yaşlarında kız kardeşi Dila’nın yanına sığınmıştır. Eğreti Gelin olarak gittiği delikanlılardan biri olan Hakan, Emine’nin hayatı boyunca aşık olduğu tek adamdır. Diğeri de Hakan’dan olan olan kızı Ladik’tir. Ladik teyzesi Dilan’ın zoru ile evlendirildiyse de bu evliliği sürdüremez. Kocasını terk eder Ankara’ya doğru yolculuğa çıkar.
detaylı bilgi...
KARDEŞİM İÇİN: DER'A
Yönetmen : Murat Onbul
Oyuncular : İlker Kızmaz,Cem Uçan,Mehmet Çevik,Berna Koraltürk,Ahmet Arslan,Umut Karadağ,Safa Tabur,Mert Karabulut
Murat Onbul’un yönettiği ve İlker Kızmaz, Cem Uçan, Mehmet Çevik ile Berna Koraltürk’ün oynadığı Kardeşim İçin: Der’a, 13 Nisan 2018’de Chantier Films dağıtımıyla Portvizyon Film tarafından vizyona çıkarılıyor.
Ali, rejime muhalif olduğu için ülkesinden ayrılmıştır. Yıllar sonra annesi ve kardeşinin yanına, Suriye’ye döner. Kardeşi Ömer’in de tıpkı kendisi gibi Baas rejiminin haksızlıklarına karşı oldukça öfkeli olduğunu gören Ali kardeşini kontrol altına almaya çalışır. Kardeşi ve arkadaşlarının, tutuklanan öğretmenleri için duvarına yazılar yazdıklarını görür. Kendi çektiği sıkıntıları, kardeşi ve diğer çocukların da çekmemeleri için mücadele etmeye başlar.
detaylı bilgi...
MUHTEŞEM KADIN
Yönetmen : Sebastián Lelio
Oyuncular : Daniela Vega,Francisco Reyes,Luis Gnecco,Aline Kuppenheim,Nicolas Saavedra,Nestor Cantillana,Amparo Noguera,Trinidad Gonzalez
Sebastián Lelio'nun yönettiği, senaryosunu Gonzalo Maza ile birlikte kalema aldığı filmin başrollerinde Daniela Vega, Francisco Reyes ve Luis Gnecco yer alıyor. Film ayrıca 67. Berlin Film Festivali ana yarışma filmleri arasında yer alıyor.
detaylı bilgi...
OFLU HOCA TRAKYA'DA
Yönetmen : Adem Kılıç, Serkan Karaarslan
Oyuncular : Çetin Altay,Gökhan Yıkılkan,Gülhan Tekin,Bilal Çatalçekiç,Seymen Aydın,Ececan Gümeci,Buket Dereoğlu,Bahtiyar Engin
Doğanspor futbol kulübünün başkanlığını yapan Oflu Hoca, yeni transfer peşindedir. Genç yetenek Hayati’yi gözüne kestiren Oflu Hoca, onu transfer etmek için Lüleburgaz’a gider. Bu sırada Lüleburgaz’da hapishanede yatan Haspi adındaki bir adam tahliye olur. Haspi, tamamen farklı karakterde biri olsa da Oflu Hoca’ya ikizi kadar benzemektedir. Haspi’nin hapisten çıkması Oflu Hoca’nın Lüleburgaz’daki günlerini kabusa çevirir.
detaylı bilgi...
RAMPAGE: BÜYÜK YIKIM
Yönetmen : Brad Peyton
Oyuncular : Dwayne Johnson,Naomie Harris,Malin Akerman,Jake Lacy,Joe Manganiello,Jeffrey Dean Morgan,P. J. Byrne,Marley Shelton
Brad Peyton’un yönettiği ve Dwayne Johnson, Naomie Harris, Malin Akerman ile Jake Lacy’in oynadığı Rampage: Büyük Yıkım (Rampage), 13 Nisan 2018’de Warner Bros. dağıtımıyla Warner Bros. tarafından vizyona çıkarılıyor.
Primatolog Davis Okoye doğumundan beri ilgilendiği ve sarsılmaz bir bağ kurduğu, zeki gümüş sırtlı gorili George’u herkesten uzak tutmuştur. Ama bir düzenbazın genetik deneyi bu tatlı maymunu hırçın ve devasa bir boyuta dönüştürür. Daha kötüsü benzer değişime uğramış yeni hayvanlar da vardır Okoye, bir panzehirle hem Dünya’yı, hem de George’u kurtarmak için mücadele edecektir.
detaylı bilgi...
SESSİZ BİR YER
Yönetmen : John Krasinski
Oyuncular : Emily Blunt,John Krasinski,Millicent Simmonds,Noah Jupe,Cade Woodward,Leon Russom,Doris McCarthy
John Krasinski’nin yönettiği ve Emily Blunt, John Krasinski, Millicent Simmonds ile Noah Jupe’un oynadığı Sessiz Bir Yer (A Quiet Place), 13 Nisan 2018’de UIP Filmcilik dağıtımıyla UIP Filmcilik tarafından vizyona çıkarılıyor.
İki küçük çocuğu olan bir aile, izole bir kırsalda sakin bir yaşam sürmektedir. Henüz büyüme çağlarında olan çocuklar da, ebeveynleri de hiçbir şekilde ses çıkarmamakta, konuşmamakta sadece işaret diliyle anlaşmaktadır. Ancak bunun sebebi konuşamıyor olmaları değildir. Aile ses yapacak her türlü hareketten uzak durmaktadır. Ancak günün birinde bu sessiz, sakin hayat, küçük çocukların oyun oynarken bir lambayı devirmeleriye altüst olur.
detaylı bilgi...
TAŞ DEVRİ FİRARDA
Yönetmen : Nick Park
Nick Park’ın yönettiği ve Tom Hiddleston, Eddie Redmayne, Maisie Williams ile Richard Ayoade’nin seslendirdiği animasyon film Taş Devri Firarda (Early Man), 13 Nisan 2018’de Bir Film dağıtımıyla Fabula Films tarafından vizyona çıkarılıyor.
Taş Devri kabilesi, sevimli hayvan dostlarıyla vadilerinde mutlu bir yaşam sürmektedir fakat dünyanın değiştiğinden, Bronz Çağı’na geçildiğinden haberleri yoktur. Aç gözlü Kral Lord Nooth, vadilerini hiç zorlanmadan ellerinden alır. Genç mağara adamı Dug ise, kabilesini kurtarmak için Krala meydan okur. Dug, kahraman olma yolunda ilerlerken takım olmanın ve dostluğun önemini öğrenir.
detaylı bilgi...
VAHŞİLER
Yönetmen : Scott Cooper
Oyuncular : Scott Shepherd,Rosamund Pike,Ava Cooper,Stella Cooper,David Midthunder,Gray Wolf Herrera,Christian Bale,Rory Cochrane
Scott Cooper’ın yönettiği ve Christian Bale, Rosamund Pike, Wes Studi ile Jesse Plemons’un oynadığı Vahşiler (Hostiles), 30 Mart 2018’de TME Films dağıtımıyla TME Films tarafından vizyona çıkarılıyor.
1892’de geçen film, direnişten sonra ölmekte olan bir Cheyenne reisi ve ailesini kabile topraklarına geri götürmeyi kabul eden bir Yüzbaşının hikâyesini anlatıyor. Tecrit edilmiş bir karakol olan Fort Berringer’den, Montana çayırlarına korkunç ve tehlikeli bir yolculuk yaparlarken, ailesi öldürülmüş genç bir dul ile karşılaşırlar. Düşman Komançiler ve yol boyunca karşılaştıkları çeşitli tehlikeleri yenmek için bütün güçlerini birleştirmeleri gerekir.
detaylı bilgi...
ZAMANIN SINIRINDA
Yönetmen : Dmitry Tyurin
Oyuncular : Stanislav Duzhnikov,Kristina Brodskaya,Alexander Korshunov,Victor Dobronravov,Igor Sklyar,Pavel Priluchnyy,Elena Lyadova,Semyon Treskunov
Dmitry Tyurin’in yönettiği ve Stanislav Duzhnikov, Christina Brodskaya, Alexander Korshunov ile Victor Dobronravov’in oynadığı Zamanın Sınırında (Rubezh – Frontier), 13 Nisan 2018’de Özen Film dağıtımıyla Özen Film tarafından vizyona çıkarılıyor.
Maden ocağı işletmesinin sahibi Mikhail Shurov, hayatı ciddiye almayan genç bir işadamıdır. Önceliği her zaman çalışmak ve daha çok para kazanmak olan bu adamın, geçmişi düşünmek ya da geleceği önemsemek gibi bir tasası yoktur. Bir gün, Maden ocaklarından birinde, gönüllü arkeologlardan oluşan bir ekip, İkinci Dünya Savaşı dönemine ait ölü askerlerin kalıntıları ile dolu bir Sovyet sığınağını keşfeder.
detaylı bilgi...
Geri