23 Temmuz 2018 Pazartesi

 
26 ºC
PARÇALI
BULUTLU
Anasayfa English

  

 
 
 
 
 
 

HARMANYERİ - 1915

Mekan : Muammer Karaca Tiyatrosu
Yazan : Gürdal Uğur
Yöneten : Gürdal Uğur
Oynayan : Tiyatro Prizma Sanatçıları
Tiyatro Prizma tarafından sahnelenen Harmanyeri - 1915, Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen’in katkılarıyla 4 yıllık çalışmanın ardından tiyatroseverlerle buluşuyor.

Gürdal Uğur’un hem yazıp hem de yönettiği Harmanyeri -1915`de Ayten Çağlar – Dramaturg-Efekt-Işık, Ömer Kılıç-Dekor, İnci Kasapoğlu- Kostüm-Koreografi, Solmaz Yıldız-Müzik Direktörü, Selda Kaya -Aksesuar görevlerini üstlendiler.

Çanakkale gerçeğinin tüm yönleriyle anlatıldığı ilk oyun olan Harmanyeri -1915’de Solmaz Yıldız,Ahmet Ülüm, Ali Güneş, Burç Kümbetoğlu, Esin Aslan, Fatih Kar, Funda Pınargözü, Hüseyin Okur, Hasan Bayrak, Hasret Karataş, İlker Koca, İnci Kasapoğlu, Tamer Subaşı, Kamer Karabektaş, M.Ali Kaya, Murat Gültekin, Neslihan Çölpü, Nihan Cançoban, Onur Yıldırmaz, Ömer Kılıç, Özlem Pek, Pınar Yıldız, Selda Gümüş, Selda Kaya, Serdar Türk, Tuba Tatlı, Volkan Kısacık ve Zafer Aslan oynuyor.

İki perdelik belgesel - drama oyunda, askeri ve sivil olaylar; 20 sahne ve 70 karakterle bir film kurgusu içinde canlandırılmakta olup, oyun içinde barkovizyondan verilen özel hazırlanmış belgesel görüntülerle, stüdyo ses kayıtları, şiirler, türküler ve ağıtlarla oyun çok yönlü olarak zenginleştirilmiştir.

Siz de yorumunuzu yazın!

 
Geri - Tüm Oyunlar