30 Mayıs 2016 Pazartesi

 
26 ºC
AÇIK
Anasayfa English

  

 
 
 
 
 
 
MARIO PRASSINOS "IN PURSUIT OF AN ARTIST: ISTANBUL-PARIS-ISTANBUL"
Tür : Sergi
Tarih/Saat : 25 Mayıs 2016 - 14 Ağustos 2016
Mario Prassinos sergisi, İstanbul’da Rum, sanatçı bir ailede dünyaya gelen Mario Prassinos’un Paris’te 20. yüzyıl avangartları arasında başlayan sanatsal kariyerini konu alıyor.

detaylı bilgi...

 
SANATÇI VE ZAMANI
Tür : Sergi
Tarih/Saat : 1 Ağustos 2015 - 31 Aralık 2016
İstanbul Modern “Sanatçı ve Zamanı” adlı koleksiyon sergisi ile sanatçıların zaman fikri etrafında birey olarak kendilerini ve çalışmalarını nasıl konumlandırdıklarına odaklanıyor.

detaylı bilgi...

 
TÜRKİYE SİNEMASINDA USTALAR: LÜTFİ AKAD
Tür : Sergi
Tarih/Saat : 18 Mayıs 2016 - 31 Aralık 2016
İstanbul Modern Sinema, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla “Türkiye Sinemasında Ustalar” adlı yeni bir projeye başladı. Türkiye sinemasının kurucu yönetmenlerine adanmış bu serinin ilk konuğu, adını sinema tarihimize “ustasız usta” olarak yazdırmış, “Sinemacılar Dönemi” olarak anılan dönemin öncüsü, Lütfi Akad.

detaylı bilgi...

 
İNSAN İNSANI ÇEKERMİŞ
Tür : Fotoğraf Sergisi
Tarih/Saat : 2 Haziran 2016 - 18 Aralık 2016
Othmar Pferschy'den Günümüze Türkiye Fotoğrafında İnsanın Serüveni

detaylı bilgi...

 
BARIŞ CİHANOĞLU "DESENFORMASYON"
Mekan : Vip Antik
Tür : Sergi
Tarih/Saat : 04 Mayıs 2016 - 04 Haziran 2016
Sanat dünyasına geçtiğimiz aylarda merhaba diyen Vis Sanat, 4 Mayıs – 4 Haziran 2016 tarihleri arasında, Barış Cihanoğlu’nun " DESENFORMASYON / DESIGNFORMATION " isimli solo resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

detaylı bilgi...

 
BOŞ ALANLAR
Mekan : Salt
Tür : Sergi
Tarih/Saat : 6 Nisan 2016 - 5 Haziran 2016
Boş Alanlar, Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküp Cumhuriyet’in kurulduğu dönemden American Board of Commissioners for Foreign Missions (ABCFM) arşivindeki belgeleri temel alır. Sergi, Amerikan misyonerlik faaliyetlerinin bir sonucu olarak Merzifon’da kurulan Anadolu Koleji Müzesi’nin yüzyıldan eski doğa bilimleri koleksiyonu kataloğu odağında biçimlendirilmiştir.

detaylı bilgi...

 
MACK. SADECE IŞIK VE RENK
Tür : Sergi
Tarih/Saat : 18 Şubat 2016 - 17 Temmuz 2016
S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi, Alman modernizminin öncülerinden Heinz Mack’ın 60 senelik uzun ve üretken kariyerini, 100’den fazla eser ile galerilerinde ağırlıyor.

detaylı bilgi...

 
THE ART OF BANKSY
Tür : Sergi
Tarih/Saat : 13 Ocak 2016 - 31 Mayıs 2016
Gizemli sokak sanatçısı Banksy’nin dünyaca ünlü eserlerini bir araya getiren en büyük koleksiyon "The Art of Banksy” dünya prömiyeri Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla ve Beyoğlu Belediyesi’nin destekleriyle İstanbul’da gerçekleştirildi. Global Yatırım Holding’in kültür sanat hayatına kazandırdığı Global Karaköy binası da kapılarını ilk kez bu sıra dışı sergiyle sanatseverlere açtı.

detaylı bilgi...

 
YOK OLMADAN
Tür : Sergi
Tarih/Saat : 23 Aralık 2015 - 5 Haziran 2016
İstanbul Modern, 2016 yılını doğayı yücelten ve çevresel farkındalığı gündeme getiren bir sergiyle karşılıyor: “YOK OLMADAN”. Sergi, doğayla ilgili kavramsal araştırmalar yapan ve ekolojik meseleleri sanatsal pratiğinin temeline alan sanatçılardan bir seçki sunuyor. Farklı dönemlerden sanatçıların doğaya bakışlarını ve “sürdürülebilirlik” kavramıyla çetrefilli ilişkilerini yansıtan çalışmalar, insanın ekosistem ile etkileşimine dair farklı yorum ve öngörüler içeriyor. Sergide Türkiye ve farklı coğrafyalardan yirmi sanatçı ve sanat grubunun resim, heykel, yerleştirme, fotoğraf ve hareketli görüntülerine yer veriliyor.

detaylı bilgi...

 
CEVHER
Tür : Sergi
Tarih/Saat : 3 Aralık 2015 - 31 Mayıs 2016
Vehbi Koç Vakfı Sadberk Hanım Müzesi, kuruluşunun 35. yılında tarihin ışıltılı sayfalarına yolculuğa çıkaran bir sergiye ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. 17. yüzyıl ile 20. yüzyıl arasında, Osmanlı İmparatorluğu’nun kuyumculuk zevkini yansıtan değerli taşlarla bezenmiş eserlerin yer aldığı ‘Cevher’ sergisi 3 Aralık’tan itibaren Sadberk Hanım Müzesi’nde görülebilecek.

detaylı bilgi...

 
Geri - Tüm Sergiler