20 Haziran 2018 Çarşamba

 
26 ºC
PARÇALI
BULUTLU
Anasayfa English

  
 

 
EVRENCAN GÜNDÜZ VE UZAYLILAR
TRT İSTANBUL RADYOSU HAFİF MÜZİK VE CAZ ORKESTRASI
DİĞER
 
 

YÜREĞİNİN SESİ

Sanatçı : SERKAN / ERKAN
Albüm Türü : TÜRK HALK MÜZİĞİ
Plak Şirketi : EMI MUSIC
Katıldığı tüm televizyon ve radyo programlarından büyük istek alan ve EMI etiketi ile bu hafta albümü yayınlanan Serkan ve Erkan ikiz kardeşler. Farklı ve güçlü ses renklerini birleştirerek “YÜREĞİNİN SESİ” adı ve aynı adlı albümleri ile türkü dünyasına profesyonel olarak ilk adımlarını atıyorlar.

Bakü Devlet Konservatuarında 3.sınıf öğrencisi olan Serkan öğrenimine devam ediyor. Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Mezunu olan Erkan müzik öğretmeni olarak meslek hayatına devam ediyor. Özel olarak opera eğitimi alan sanatçı, albüm çalışmaları sırasındaki ses tonu ile "SARI GELİN" türküsüne farklı bir renk getirdi.

2000 yılında ANTALYA ETV'de başladıkları ve kendilerinin hazırlayıp kendilerinin sunup, kendilerinin çalıp söyledikleri, izleyicinin isteğine dayalı programları ve bunun yanı sıra Antalya ve İstanbul'da sahneye çıktıkları mekanlarda, sunmuş oldukları geniş müzik repertuarları ile halkın beğenisini kazanan “YÜREĞİNİN SESİ”, albüm çalışmalarında anonim ağırlıklı türküleri sesleri ile yeniden süslediler.

Prodüktörlüğünü İSMAİL GÜÇLÜCAN'ın ve Müzik yönetmenliği CEBRAİL KALIN tarafından hazırlanan albümde ; SARI GELİN, KONMA BÜLBÜL, HEM OKUDUM HEM YAZDIM, CABUR DAĞDAN KUŞ GELİYOR, BENİ GÖRÜP YÜZÜN ÖTE DÖNDERME ... gibi anonim ağırlıklı türküler olup, asıl olan biçimlerini bozmaksızın yeni bir çağdaş sentez oluşturmuşlardır.Albümde saygıyla andığımız büyük ozanımız, Sn. AŞIK MAHSUNİ ŞERİF'in SEMAH tarzındaki sözleri ve yine kendisine ait bir bestesi de bulunmaktadır.

“YÜREĞİNİN SESİ” adlı albümün ilk klip çalışması Mustafa Nogay KESİM yönetmenliğinde "SARIGELİN" türküsüne çekildi. EMI etiketi ile “YÜREĞİNİN SESİ” adlı albüm tüm müzik marketlerde ....

Siz de yorumunuzu yazın!
Geri - Tüm Albümler